Komo Fidibus Plus XL Un Değirmeni

Fiyat:
34.805,08 TL
En kısa sürede stoklara girecektir.

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Fidibus XL Plus un değirmeni ile istediğiniz miktarda taze unu saatlerce durmadan öğütebilirsiniz. Kullanımı ve temizlemesi son derece kolay olan Fidibus XL Plus , Komo firması tarafından küçük ve orta boy işletmeler düşünülerek tasarlanmış bir modeldir. Masif kayın ağacından yapılmış sade ve şık tasarımı, 600 Watt gücündeki motorundan beklenmeyecek kadar her yere sığabilecek boyuttadır. Endüstriyel güce sahip olan bu değirmen ile istediğiniz miktarda ürünü, dilediğiniz boyutta, taze olarak hiç durmadan öğütebilirsiniz. Yıpranmaz ve bilenme ihtiyacı olmayan Korindon Seramik taşlar sayesinde ürünü uzun yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz.

1,000 kg unu en ince ayarda hiç durmadan 83 saatte öğüten Fidibus XL Plus, bunu içerisindeki süper dayanıklı motoru ve güçlü soğutma ünitesi sayesinde sağlamaktadır

Stok Kodu: 5004

Neden taze öğütme?

Kendi unumuzu neden öğütelim ki? Tabii ki marketten almaktan daha ucuza geliyor ancak hiçbirşey taze öğütülmüş un ile kıyaslanamaz: Aromatik ve sağlıklı besinler ile patlayan bir lezzet bombası varken steril bir ürünü kim tercih eder! Tam tahıl olarak öğütülen tohumlarda tüm besin ögeleri bir bütün olarak mevcuttur. Bunu marketlerde satılan endüstriyel unlarda bulmak oldukça güçtür. Bu öğütme sırasında ve sayesinde ortaya çıkan esansiyel yağların ve besinlerin de kazandırdığı aroma ve lezzeti de hazır unlarda bulmak imkansızdır. Bunu taze öğütülmüş bir kahve ile hazır granül kahve arasındaki lezzet farkına benzetebiliriz. Ne zaman öğütülüp paketlendiği belli olmayan bir un ile taze öğütülmüş un arasındaki ilişki de dilimlenip bekletilen kararmış (yani okside olup besin değerini hızlıca kaybetmiş) elma ile ısırılarak yenen elmaya benzetebiliriz; Gıda ürünleri parçalandıkça oksijen ile temasları artar ve hızlıca bozulur. Pratik açıdan da öğütülmemiş tam tohumlar çok daha uzun süre bozulmadan muhaza edilebilir.Komo değirmenleri ile tüm tahılları, bakliyatları ve baharatları, ayrıca küçük, yağsız tohumları ve hatta kahve çekirdeklerini ince bir şekilde öğütebilirsiniz. Magnezyum, demir, B vitaminleri ve değerli bitkisel proteinler gibi tam tahılların temel besinleri ve diyet lifleri unda kalır.Neden vücudunuzun ihtiyacı olan, mümkün olduğu kadar doğal haline yakın yiyecekleri vermiyorsunuz? Farkı bir kez tattıktan sonra geri dönüş yok!

 

Taş değirmen işinde Komo üstünlüğü

1985 yılından beri üretim yapan Komo firması bugün 65 ülkeye ihracat yapmaktadır. Üretimin tamamı Avusturya?da kendi atölyelerinde el yapımı olarak %85?I özürlü olan elemanlar tarafından sevgi ile devam etmektedir.

Komo bir Dünya markası

Komo?nun en bilinen taş değirmen markası olmasını şu özelliklerinden ödün vermemesine bağlayabiliriz:

Motor

Komo değirmenlerinin kalbinde patentli öğütme teknolojisi vardır. Yıpranmaz malzemelerden yapılmış, milimetrik ölçümler ile yerleştirilmiş olan tüm aksamlar sessiz, güçlü ve sürekli bir taş öğütme operasyonu sağlar.

Taşlar

Öğütücü taşlarımız yıpranmaya dayanaklı ve bilenmesi gerekmeyen bir malzeme olan Korindon Seramikten yapılmadır. 1985 yılında keşfettiğimiz bu malzeme artık tüm Komo değirmenlerinde standart olarak yerleştirilmektedir. Seramik ve Aluminyum Oksit?ten üretilen bu taşların bakım gerektirmemesi, kendi kendilerini bilemesi ve süper güçlü yapıları sayesinde 30 yıldır taşları değiştirilmeyen makineler halen piyasada mevcuttur. Yanlış bir ürünün hazneye sokulması sonucu (yağlı tohum gibi) tıkanma olması da sorun teşkil etmez; iri ayarda pirinç öğüterek taşları eski haline kavuşturabilirisiniz.

Uzun Ömür

Tüm Komo ürünleri uzun yıllar boyunca sorunsuz çalışması düşünülerek tasarlanmış ve üretilmiştir. Kullanılan tüm hammaddeler temin edilebilecek en güçlü malzemelerden ve sürdürülebilir kaynaklardan tedarik edilir. Kalitenin güvencesinin devamlığı için de üretimin %100?ü Avusturya?da yapılmaktadır

Kolay Kullanım

Komo makinelerini kullanmak aşırı basittir. Düğmesini açıp kalınlık ayarını hazneyi sağa sola döndürerek yaptıktan sonra öğütme ya da ezme işlemine başlayabilirsiniz. Hiçbir alet gerekmeden, hazneyi iki tur kalın ayar tarafına döndürüp değirmeni açıp öğütücü taşlara temizlik için kolayca ulaşabilirisiniz. En ince ayarı bulmak için önce hazneyi taşların birbirine sürtünme sesini duyana kadar ince (fein) yönüne çevirin. Ardından, öğütme sesi durana kadar iri taneli (grob) yönüne doğru döndürün. Şu anda en ince ayarı buldunuz!

Şık Tasarım

Makinelerimizin içi kadar dışına da önem veriyor, sadeliğin getirdiği mükemmel tasarımlar yaratıyoruz. Dayanıklılık, iç mekanizma kadar dışında kullandığımız malzemeler için de geçerlidir. Yerel ve kaliteli mobilya yapımında kullanılan masif ağaçlar gerek duyuldukça zımparalanıp yağlandıktan sonra yepyeni görünümüne kavuşur.

Sağlam Paketleme

Ürünlerimiz büyük bir aşk ile üretildikten sonra evinize de sağlam ulaşabiliyor olması lazım. Kargolanma aşamasında bu değerli ve baştacı edeceğiniz ürününüze zarar gelmemesi için her türlü tedbiri aldık. Özel bileşenler ile darbeye dayanıklı hale getirdiğimiz paketlerimiz sayesinde gönül rahatlığı ile siparişlerinizin sıkıntısız bir şekilde evinize ulaşacağından emin olabilirsiniz.

 

Hangi değirmen neyi öğütür

Bu sembollerin yardımı ile aldığınız Komo aletinin hangi gıdayı öğütebileceğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Tabloda ?*? işareti var ise bu makinenin belirtilen tohumu öğütebileceğinin işaretidir. Örnek olarak verilen tohumlar makineniz ile öğütebileceğiniz gıda evreninden ufak bir seçkidir ve yol göstermek için verilmiştir.Genel olarak değirmeninizle yağlı ve nemli olmayan tüm tohumları öğütebilirsiniz. Yağlı tohumlar ise tüm ezme aletleri tarafından ezilebilir.

 

Fidibus XL Öne Çıkanlar

Süper dayanıklı durmadan çalışabilen 600W endüstriyel motor.Aralıksız çalışmasını sağlayan güçlü soğutma ünitesi.Dakikada 200 g ince unu öğütür.Hazne kapasitesi yaklaşık 1200 gr (buğday).Değirmen taşları korindon ve seramik malzemesinden yapılmıştır.0,3 mm öğütme inceliği sahiptir.Değirmenin gövdesi masif kayın ağacından yapılmıştır. doğal bitkisel yağlarla işlenerek uzun yıllar şık kalması sağlanmıştır.Küçük ve orta boy işletmeler için mükemmel bir çözümdür.

 

Fidibus Plus XL ile hangi malzemeler öğütülebilir?

Buğday, yulaf, spelt-dinkel, karabuğday, pirinç, arpa, darı, mısır, kahve, kimyon, biber, kişniş, anason veya rezene gibi birçok baharat. Bahsedilen malzemeler sadece örnek olarak verilen ufak bir seçkidir ve tabii ki ezebileceğiniz gıdalar bunlarla sınırlı değildir.

 

 

En ince ayarı bulmak için önce hazneyi taşların birbirine sürtünme sesini duyana kadar ince (fein) yönüne çevirin. Ardından, öğütme sesi durana kadar iri taneli (grob) yönüne doğru döndürün. Şu anda en ince ayarı buldunuz!

 

Fidibus Plus XL nasıl temizlenir:

Hazneyi döndürerek ?İnce? (fein) ayarını ?İri Taneli? (grob) olarak değiştirin. Yaklaşık 2 avuç pirinci doldurun ve öğütün. Uzun bir süre cihazı kullanmayacaksanız huniyi 2 tur «grob» yönünde çevirip çıkarttıktan sonra tüm kalıntıları temizlemek için huniyi ve un çıkışını elektrikli süpürge yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Teknik ÖzelliklerÜrün : Fidibus Plus XL Taş Un Değirmeni

Barkod : 9120043060302

Menşei: Avusturya

Gövde : Masif Kayın Ağaç

Ölçüler: (Y) 36,7 cm , (G) 17,3 cm, (D) 23,2 cm

Huni Dolum Kapasitesi : 1200 Gr

Taş Ölçüsü: 85 mm

Taban Ölçüsü : 170 mm

Öğütme Kapasitesi: Dakikada 200 gr ince un öğütür

Enerji tüketimi: 600 watt

Kasenin Yükseklik Payı : 14,2 cm

Ağırlık: 9 kg

Kablo Uzunluğu: 1,5 m

Koli Ölçüleri : (Y) 46 cm , (G) 29 cm, (D) 26 cm

Koli Ağırlığı : 10 kg

Garanti : 2 Yıl

Diğer Özellikler
Stok Kodufidibusxl
MarkaKomo
Stok DurumuŞu an stokta bulunmuyor, ancak yeniden stok durumu için bilgi alabilirsiniz.
Garanti (Yıl)2

Atalar İleri Teknoloji Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin
resmi satış sitesidir. Kurumsal adresimiz www.atalarmakina.com'dur.
Şirketimize ait diğer adreslerimiz:
Agro Makine
Fiş Jeneratör
Batı Marine

Atalar Makina Hepsiburada Mağazamız
Atalar Makina Trendyol Mağazamız
Sahibinden.com Mağazamız

 
  • Mansuroğlu Mah. 288 sokak no:31-A Bayraklı / İzmir
  • 0532 171 48 64
  • 0232 504 86 33

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.