Alışveriş Sepetim
33,12
36,028

Kadıoğlu Eko Duyarga Taşıyıcı + Çapa Bıçağı

Fiyat:
110.850,00 TL
Havale / EFT:
107.302,80 TL
Kredi Kartı Tek Çekim:
108.633,00 TL
11.131,19 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Kargo Bedava

1000'e yakın kullanıcısıyla Kadıoğlu EKO Duyargalı Çapa Türkiye'nin en çok kullanılan duyargalı çapa makinesidir. Farklı aparatlar takılabilen makineyi sadece çapalama için değil, ot öldürme, gübre kapama, çapalama vb amaçlar için kullanabilirsiniz.

 

 Kadıoğlu EKO, Rotovatörler gibi toprak tabanını ezmez, ot sarmaz. Günde 70 - 130 dönüm çapalama yapabilirsiniz. 

Sayfamızın sonlarında doğru duyargalı çapa fiyatları, ve uyumlu olan ataşmanlar anlatılmaktadır. 

 

 

Binlerce kullanıcısıyla Kadıoğlu Makina'nın referans makinası haline gelmiş olan Kadıoğlu EKO'ya bitkiye yaklaşma mesafesi, çalışma hızı ve güvenliği olarak emsal gösterilecek başka bir makine yoktur. Dönerek çalışan duyargalı çapaların aksine kesici takımlar otu toplamaz ve sarmaz, toprağı keser ve yatırır. Karıştırma işlemini fazlasıyla gerçekleştirir.

 

 

DUYARGALI ÇAPA KADIOĞLU EKO'NUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

 

Duyargalı Diskaro

Yatay çalışan duyargalı çapalama makinaları dar alanda yüksek baskıyla vurarak çalıştığı için birkaç kullanımdan sonra sıra altlarında su geçirimsiz taban oluşturmakta yeterli havalandırma sağlayamamaktadır. Ağaç altı işleme konusunda bu rotovatör tipi çapa sistemleri gelişmiş tarım ülkelerinde yıllar önce terkedilmiştir (İtalya, Almanya, İspanya, ABD vb.) Diskaro ile bağ-bahçe sıra altı toprak işlenirken, hızlıca ve verimli bir biçimde işlenmektedir. Küçük bir traktörle dahi zorlanmadan iş çıkar Kadıoğlu EKO ile 1 yol traktör hızıyla iş yapmak oldukça kolaydır.

 

Sabit hız zorunluluğu olmayan duyargalı sistem

4 ayrı hassasiyet ayarı olan duyarga sistemine sahip duyargalı çapa makinası EKO istenirse 1 cm istenirse 5 cm kalınlığındaki bitkiye temas ettiğinde ataşmanı hızlıca geriye saklar. Bu hareketi özel tasarım hidrolik valfleri sağlamaktadır. (Üzerinde hiçbir elektronik veya gaz teli gibi bir mekanizma yoktur.) Duyarga teli hareketi direkt olarak valfleri açar ve piston yağ akışına anında tepki verir, hızlı çalışır bunun sonucunda traktör hızı 10 km/s'e kadar çıkıp tam randımanlı çalışabilmektedir. İstenirse çok düşük hızlarda da çapa yapabilmektedir.

 

Traktör kuyruk milinden güç almaz, ciddi oranda yakıt tasarrufu sağlar

Hidrolik iş makinası prensibiyle tasarlanmış EKO sadece traktörün hidrolik yağ basıncıyla çalışır. Kuyruk mili boştadır ve traktör rölanti devrindeyken çalışabilmektedir.

 

Yalın, bakımı kolay, sudan veya tozdan etkilenmeyen hidrolik tasarım

Ekoda işlevi olmayan, makina gösterişini arttırmak amacıyla eklenmiş bir parça asla yok. Bize göre bu, iyi fiyat ve uzun ömürlü kullanım açısından oldukça önemlidir... İyi tasarım, iyi seçilmiş hidrolik valfler ve pistonlar birbiriyle tam uyum içerisinde çalışır ve makina yıllarca hizmet edecek yeterliliğe sahiptir. Uzun süre kar-kış vb hava şartlarına açık durumda beklese dahi çalıştırıldığında ilk günkü gibi çalışır. 

 

Isınma yapmaz, dinlenmeden ve ayarı bozulmadan gün boyu çalışabilir

Tüm duyarga mekanizması hidrolik çalıştığı için ısınma, takılma, yavaşlama gibi sorunlar asla söz konusu değildir... Makina dinlenmeden gün boyu çalışabilir. Sistem ani darbeleri absorbe ettiği için tüm toprak tiplerinde yıllar boyu kullanılabilir.

 

Sağlam Şasi

Kadıoğlu EKO'nun çelik pimlerine kadar tüm mekanik aksamı ihtiyaç duyulanın çok daha üstünde yüke dayanıklıdır. Kuvvet hangi yönden gelirse gelsin...

 

Sesle Kontrol

Duyargalı Bağ - Bahçe çapalarımızda her girme - çıkma anında daktilo sesine benzer bir ses duyarsınız. Bu özel ses yaylı pimiyle sağlanmaktadır ve operatörün arkasına bakmadan güvenle çalışmasını sağlar... Makinaya alıştıktan sonra ise işi oldukça hızlandırır.

 

İyi makina, İyi referanslar

Türkiye'de hemen hemen her bölgede çalışan bağ bahçe sıra altı (boğaz) çapası EKO sahipleri referansımızdır. Makina danışmanından bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

HANGİ ATAŞMAN BENİM İŞİMİ GÖRÜR?

Kadıoğlu EKO bağ bahçelerde dip bölgesi sürümü, toprağın karıştırılması, ot biçme veya boğaz doldurma gibi işlemleri gerçekleştirebilmektedir.

Ağaç dibi dolduran doldurucu, ekolojik ot mücadelesi için kök kesici gibi ataşmanları mevcuttur.

 

Duyargalı Çapa Bıçağı Ataşmanı Nerelerde Kullanılmalı?

Sık dikim ya da meyve bahçeleri ve asma bağları için tavsiye ettiğimiz çapa aparatıdır. Özellikle zeminde damlama hortumları serili haldeyse kaldırmadan altından çapalamayı, ot mücadelesini sağlar. Meyve ağaçlarındaki ürün olgunlaşmaya başladığında köklerine zarar vermeden, ağacı strese sokmadan yüzeysel çapalama yaparak ot mücadelesini sağlaması sebebiyle bodur meyve yetiştiricilerinin en çok tercih ettiği ataşmandır. Aynı zamanda biçimsiz asma bağlarında rahat çalışma olanağı sunar.

 

 

Duyargalı 4'lü Diskaro Ataşmanı Nerelerde Kullanılmalı?

Klasik dikim meyve bahçeleri, yarı bodur ağaçlar, ceviz, zeytin ve asma bağlarında geleneksel hale gelmiş ataşman 4'lü Diskaro'dur. Tercih edilmesinin başlıca sebebi 90 cm\\'lik alanda hızlı iş görmesi, ot sarmaması, toprak tabanını ezmeden çalışması ve özel yaylı bıçak parçası sayesinde ağaca asmaya zarar vermeden "sıfır" seviyesinden çapalamaya izin vermesidir. Derinlik ayarı değiştirilerek toprağa 3-4 cm batırılarak sürüldüğü gibi 10 cm'e kadar varan derinlikte sürüm de gerçekleştirilebilir. Üstelik kapama aparatıla birlikte kullanıldığında çapalama genişliği 150 cm'e kadar genişletilebilir.

Kapama Ataşmanı Nerelerde Kullanılmalı?

Ağaç altlarındaki toprağı kabartarak nem kaybının önüne geçmek, toprağın ısınması ve kök gelişimini sağlamak.

Otlanmanın ilk başladığı dönemde otların üzerine toprak kapatarak otları çürütüp yabani ot gelişimi yavaşlatmak.

Atılan gübrenin üzerini örtmek.

Duyargalı diskaro ataşmanıyla 2 - 5 kez çapalama yapıldığında ağaç altlarında 3-5 cm'lik toprak kaybı meydana gelebilir. Eğer traktör yolu sürülmüyorsa kaybedilen toprağı geri kazandırmak.

 

 

Traktör Tırpanı Nerelerde Kullanılmalı?

Toprak karıştırılmadan otlar biçilmek isteniyorsa Kadıoğlu Traktör Tırpanı tam olarak bu iş için tasarlanmıştır. Toprağa sıfır biçen dikey misina sistemi emsalsiz ot biçme deneyimi sunar. Ayrıca bahçe bir süre bakımsız kalmışsa, duyargalı çapaların sağlıklı çalışamayacağı kadar ot yükselmişse traktör ot tırpanı ile insan boyunda otları yerle bir edebilir sonrasında duyargalı çapa ile kolayca çapalama yapabilirsiniz.

 

Duyargalı Pulluk Ataşmanı Nerelerde Kullanılmalı?

Asma bağlarında bağ boğazı açma amacıyla kullanılmaktadır. Oldukça geleneksel bir yöntemdir. Ancak 4'lü diskaro ataşmanını toprağa batırarak derin sürüm yaptığınızda benzer işi gördüğü için günümüzde popüler değildir.

 

 

Dal Süpürgesi Ataşmanı Nerelerde Kullanılmalı?

Budama sonrasında ağaç, asma altlarında kalan budama atıklarının ya da yaprakların traktör yoluna süpürülmesi amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle orta- büyük ölçekli işletmelerde ciddi bir işçilik tasarrufu sağlar. Kadıoğlu Dal Parçalama Makine\\'si ile aynı anda kullanımı sağlamak için traktör önüne takılan modelleri mevcuttur.

 

KADIOĞLU DUYARGALI ÇAPA'LARA UYUMLU ATAŞMAN TABLOSU: (ATAŞMAN DEĞİŞTİRMEK SADECE 1 DAKİKA! )

 

Diğer Özellikler
Stok KoduATALAR51
MarkaKadıoğlu
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2
KDM500

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.